Start arrow Aktualności arrow Za nami udział w wyjazdowej misji gospodarczej do Dubaju.
08.11.2021
Za nami udział w wyjazdowej misji gospodarczej do Dubaju.
Misja gospodarcza do Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbyła się między 30 września a 6 października 2021 roku. Głównym jej celem było poznanie pełni możliwości rynku i nawiązanie oraz rozwijanie relacji biznesowych z partnerami zagranicznymi z tej części świata.
targi.jpg

Dzięki wsparciu Województwa Łódzkiego mieliśmy okazję wziąć udział w tej misji, a tym samym możliwość uczestnictwa w Światowej Wystawie EXPO 2020 oraz w targach towarzyszących Beautyworld Middle East. Obok nas branżę kosmetyczną z województwa łodzkiego reprezentowały przedsiębiorstwa: Oilmedica Sp. z o.o., Efektima, Vasco Official Gel Polish, Supply Nails oraz Erbi Sp. z o.o. 


Wizyta na EXPO 2020, pierwszej odkąd wybuchła pandemia, imprezie biznesowej na skalę światową, była dla nas okazją do zwiedzenia Pawilonu Polski, a także zapoznania się z najnowszymi możliwościami współczesnej ekspozycji i promocji. Odwiedziliśmy również Beautyworld Middle East - największe międzynarodowe wydarzenie targowe na Bliskim Wschodzie dedykowane produktom kosmetycznym, w tym kosmetykom do pielęgnacji i stylizacji włosów, zapachom czy też kategorii well-being i jednocześnie jedne z trzech najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.

Podczas misji zorganizowane zostały również spotkania z udziałem ekspertów, indywidualne spotkania match–makingowe z zagranicznymi partnerami biznesowymi, wizyty studyjne, a także wydarzenia promujące łódzkich przedsiębiorców oraz gospodarczy potencjał regionu.

Wszystkie te działania odbyły się w ramach projektu „Promocja gospodarcza łódzkich strategicznych sektorów gospodarczych na Dalekim i Bliskim Wschodzie podczas światowych wydarzeń gospodarczych”, współfinansowanego ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020. Uczestnictwo w tych prestiżowych wydarzeniach umożliwiło nam poznanie specyfiki rynków arabskich i nawiązanie kontaktów biznesowych, które przyczynią się do rozwoju eksportu oferowanych przez nas produktów i usług.

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba stał na czele reprezentacji Województwa Łódzkiego, która wzięła udział w misji gospodarczej w Dubaju.
expo.jpg